Czystek neutralizuje wolne rodniki, dzięki dużej ilości polifenoli. Pozwala to na hamowanie rozwoju stanów zapalnych i drobnoustrojów chorobotwórczych. Pijąc czystek w szybki i naturalny sposób pozbyłam się męczliwego kaszlu po przebytym COVID – 19.
Poprawia kondycję skóry, dzięki pomocy w oczyszczaniu z toksyn i metali ciężkich, zapobiegając w taki sposób pojawianie się trądziku.
Blokując utlenianiu się LDL (znany powszechnie jako „zły” cholesterol) we krwi co przeciwdziała odkładanie się blaszki miażdżycowej. Co za tym idzie zapobiega chorobie niedokrwiennej serca.

Ciekawostka

Ciekawostką jest to, że regularne picie czystka pomaga w zabezpieczeniu przed kleszczami i komarami. Przez to, że wydzielany jest przez skórę specyficzny zapach odstraszający owe  owady.

Źródło

Czystek jest dostępny w dwóch formach: susz i w postaci herbaty w saszetkach. Ważne jest, aby zwracać uwagę z jakiego źródła kupujemy. Tylko dzięki kontrolowanej uprawie jesteśmy w stanie posiadać gwarancję wysokiej jakości. Zaleca się produkty z oznakowaniem BIO.

Inhalacje

Inhalacje z czystka przynoszą ulgę w czasie infekcji górnych dróg oddechowych. Podczas zastosowanego leczenia wdech nabierać nosem, a wydech ustami. Czas zabiegu powinien trwać 15 min lub do wystygnięcia wody.

Inne zastosowanie

Jeżeli walczysz z nieprzyjemnym zapachem z ust, możesz wykorzystać czystek do płukania jamy ustnej. W taki sposób pozbędziesz się krępującego kłopotu, a do dodatkowo wybieli płytkę nazębną.

Dodatkowe właściwości czystka, to walka z groźnymi wirusami, grzybami, łupieżem i łuszczycą.